| Model | CAT 306E2 |
|---|---|
| Brand | CAT |
| Engine Model | Cat C2.4 |
| Tonnage(Ton) | 6 |
| Origin | Japan |
| Working Weight Of The Entire Machine | 20930 Kg |
|---|---|
| Rated Power | 103/2000 KW/rpm |
| Bucket Capacity | 1m ³ |
| Maximum Excavation Depth | 6710mm |
| Bucket Excavation Force | 104.1 KN |
| Name | Used Caterpillar Excavator |
|---|---|
| Model | CAT320CL |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 21115 |
| Boom Length (mm) | 5680 |
| Stick Length (mm) | 2900 |
| Name | Used Caterpillar Excavator |
|---|---|
| Model | CAT325D |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 29240 |
| Boom Length (mm) | 6150 |
| Stick Length (mm) | 3750 |
| Name | Used Caterpillar Excavator |
|---|---|
| Model | CAT 305.5E |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 5350 |
| Boom Length (mm) | 3200 |
| Stick Length (mm) | 1500 |
| Bucket Capacity | 1.1m ³ |
|---|---|
| Rated Power | 125.3/2000 KW/rpm |
| Working Weight Of The Entire Machine | 25900 Kg |
| Maximum Excavation Depth | 7090 Mm |
| Engine Model | Caterpillar 3116TA |
| Bucket Capacity | 1.2m ³ |
|---|---|
| Rated Power | 140/2300 KW/rpm |
| Working Weight Of The Entire Machine | 29240 Kg |
| Engine Model | CAT C7ACERT |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Bucket Capacity (m ³) | 1.5 |
|---|---|
| Working Weight Of The Entire Machine (kg) | 33701.9 |
| Tonnage(Ton) | 30 Ton |
| Engine Model | Caterpillar 3306TA |
| Rated Power (kw/rpm) | 165.5/1800 |
| Bucket Capacity (m ³) | 0.22 |
|---|---|
| Working Weight Of The Entire Machine (kg) | 5795 |
| Tonnage(Ton) | 6 |
| Engine Model | Caterpillar C2.6 DLturbo |
| Rated Power (kw/rpm) | 41.5 |
| Track Shoe Width( Mm) | 600 |
|---|---|
| Original | Japan Made |
| Cooling | Water |
| Machine Weight (kg) | 19400 |
| Bucket Capacity (m ³) | 0.92 |