| Working Weight Of The Entire Machine | 20930 Kg |
|---|---|
| Rated Power | 103/2000 KW/rpm |
| Bucket Capacity | 1m ³ |
| Maximum Excavation Depth | 6710mm |
| Bucket Excavation Force | 104.1 KN |
| Bucket Capacity | 1m ³ |
|---|---|
| Engine Model | Caterpillar C6.4ACERT |
| Rated Power | 103/2000 KW/rpm |
| Working Weight Of The Entire Machine | 20930 Kg |
| Maximum Excavation Depth | 6710mm |
| Bucket | Backhoe |
|---|---|
| Purpose | GM Excavator |
| Engine Model | Caterpillar C6.4ACERT |
| Bucket Capacity | 1m ³ |
| Working Weight Of The Entire Machine | 20930 Kg |
| Type | Crawler Excavator |
|---|---|
| Bucket Capacity (m ³) | 0.8 |
| Working Weight Of The Entire Machine (kg) | 19900 |
| Tonnage(Ton) | 20 |
| Engine Model | Komatsu SAA6D107E-1 |
| Tonnage(Ton) | 20 |
|---|---|
| Bucket Capacity (m ³) | 0.8 |
| Transmission Form | Hydraulic Transmission |
| Bucket | Backhoe |
| Type | Crawler Excavator |
| Condition | Used |
|---|---|
| Moving Type | Crawler |
| Make | Komatsu |
| Year | 2016 |
| Operating Weight | 20 Tonnage |
| Tonnage (ton) | 21 |
|---|---|
| Bucket Capacity (m3) | 1 |
| Number Of Cylinders (pieces) | 6 |
| Maximum Digging Radius (mm) | 9270 |
| Maximum Excavation Depth (mm) | 5825 |
| Name | Second Hand Hyundai Excavators |
|---|---|
| Model | Hyundai 215 Lc-9 |
| Year | 2009 |
| Maximum Digging Height | 9600mm |
| Maximum Digging Depth | 6670mm |
| Name | Doosan Mini Excavator |
|---|---|
| Model | Doosan DH80-7 Excavator |
| Moving Type | Doosan Wheeled Excavator |
| Maximum Digging Height | 4395mm |
| Maximum Digging Depth | 4020mm |
| Name | Second Hand Excavators |
|---|---|
| Model | Doosan DH80-7 Excavator |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Maximum Digging Height | 4395mm |
| Maximum Digging Depth | 4020mm |