| Name | Used Doosan Excavator |
|---|---|
| Model | DX60 |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 5700 |
| Boom Length (mm) | 3000 |
| Stick Length (mm) | 1600 |
| Name | Used Hitachi Excavator |
|---|---|
| Model | EX200-5 |
| Rated Power (kw/rpm) | 98.4/1950 |
| Gradeability (%) | 70/35° |
| Traveling Speed (km/h) | 3.4/5.5 |
| Name | Second Hand Excavators |
|---|---|
| Model | Doosan DH80-7 Excavator |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Maximum Digging Height | 4395mm |
| Maximum Digging Depth | 4020mm |
| Bucket | Backhoe |
|---|---|
| Purpose | GM Excavator |
| Engine Model | Caterpillar C6.4ACERT |
| Bucket Capacity | 1m ³ |
| Working Weight Of The Entire Machine | 20930 Kg |
| Machine Weight | 6000kg |
|---|---|
| Bucket Apacity | 0.3m3 |
| Warranty | 2 Years |
| Moving Type | Wheel |
| Price Of FOB | $10000-$20000 |
| Operation Weight | 312700 |
|---|---|
| Bucket | 1.5 |
| Working Time | 3200h |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Engine | 6 Sylinders |
| Name | Second Hand Excavators |
|---|---|
| Model | CAT 307D |
| Drive | Diesel Engine Drive |
| Bucket Capacity | 0.4m3 |
| Operating Weight | 5000KG |
| Name | Used Hitachi Excavator |
|---|---|
| Model | ZX120 |
| Slewing Speed (rpm) | 13.7 |
| Traveling Speed (km/h) | 3.4/5.5 |
| Gradeability (%) | 70/35° |
| Name | Second Hand Excavators |
|---|---|
| Model | KATO HD450 |
| Year | 2010 |
| Capacity | 0.5CBM |
| Working Hours | 3000H |
| Name | Second Hand Excavators |
|---|---|
| Model | Cat 312d |
| Drive | Diesel Engine Drive |
| Bucket Capacity | 0.6m3 |
| Operating Weight | 12850kg |