| Brand | CATERPILLAR |
|---|---|
| Model | D5H |
| Engine | Original Engine |
| PUMP | Original PUMP |
| Place of Origin | USA |
| Name | Second Hand Excavators |
|---|---|
| Model | Doosan DH80-7 Excavator |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Maximum Digging Height | 4395mm |
| Maximum Digging Depth | 4020mm |
| Name | Used Kobelco Excavator |
|---|---|
| Model | Kobelco SK200-8 Excavator |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Maximum Digging Height | 3150mm |
| Maximum Digging Depth | 2100mm |
| Name | Used Cat Excavator |
|---|---|
| Model | 330bl Caterpillar Excavator |
| Condition | Second Hand |
| Maximum Digging Height | 10770mm |
| Maximum Digging Depth | 8080mm |
| Tonnage(Ton) | 20 |
|---|---|
| Bucket Capacity (m ³) | 0.8 |
| Transmission Form | Hydraulic Transmission |
| Bucket | Backhoe |
| Type | Crawler Excavator |
| Name | Used Cat Mini Excavator |
|---|---|
| Model | Caterpillar 330C Excavator |
| Feature | High Speed |
| Maximum Digging Height | 5780mm |
| Maximum Digging Depth | 6620mm |
| Name | Used Komatsu Excavator |
|---|---|
| Model | PC220-6 |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 22180 |
| Walking Speed (km/h) | 5.5 |
| Rated Power (kw/rpm) | 119.3/2100(117.8/2100) |
| Name | Used Hitachi Excavator |
|---|---|
| Model | ZX225USR |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 23000 |
| Bucket Capacity (m³) | 0.8/0.51/1.2 |
| Tonnage (tons) | 22 |
| Name | Used Komatsu Excavator |
|---|---|
| Model | PC300-7 |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 31200 |
| Bucket Capacity (m³) | 1.4 |
| Walking Speed (km/h) | 3185 |
| Name | Second Hand Hitachi Excavator |
|---|---|
| Model | Hitachi EX60-1 Excavator |
| Maximum Digging Height | 2156mm |
| Maximum Digging Depth | 2145mm |
| Max Digging Radius | 2013mm |