| Product | Used Caterpillar Excavator |
|---|---|
| Brand | Caterpillar |
| Origin | Japan Made |
| Model | CAT 320GC |
| Engine Model | C4.4 Acert |
| Product | Caterpillar Excavator |
|---|---|
| Brand | Caterpillar |
| Model | CAT 320D |
| Origin | Japan |
| Condition | Used Excavator |
| Name | Used Caterpillar Excavator |
|---|---|
| Model | CAT320D |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 20930 |
| Boom Length (mm) | 5700 |
| Stick Length (mm) | 2900 |
| Name | Used Caterpillar Excavator |
|---|---|
| Model | CAT320BL |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 19400 |
| Boom Length (mm) | 5680 |
| Stick Length (mm) | 2900 |
| Rated Power (kw) | 112 |
|---|---|
| Engine Model | Cat C7.1 |
| Tonnage (tons) | 20 |
| Model | CAT 320D |
| Origin | Japan |
| Name | Used Caterpillar 329d Excavator |
|---|---|
| Model | Cat 329d Excavator |
| Type | Used |
| Maximum Digging Height | 3215mm |
| Maximum Digging Depth | 3105mm |
| Name | Used Cat Excavator |
|---|---|
| Model | 330bl Caterpillar Excavator |
| Condition | Second Hand |
| Maximum Digging Height | 10770mm |
| Maximum Digging Depth | 8080mm |
| Name | Used Caterpillar Excavator |
|---|---|
| Model | CAT320D |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 20930 |
| Boom Length (mm) | 5700 |
| Stick Length (mm) | 2900 |
| Name | Used Wheel Excavator |
|---|---|
| Model | Cat 320bl |
| Width To Outside Of Tracks | 11 Ft In 3340 Mm |
| Height To Top Of Cab | 10.3 Ft In 3150 Mm |
| Ground Clearance | 1.7 Ft In 510 Mm |
| Name | Used Caterpillar Excavator |
|---|---|
| Model | CAT315D |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 17900 |
| Rated Power (kw/rpm) | 108(101)/2000 |
| Total Displacement (L) | 4.4 |