| Origin | Japan |
|---|---|
| Tonnage(Ton) | 7 |
| Engine Model | Komatsu S4D95LE-3 |
| Machine Operating Weight (kg) | 7190 |
| Track Ground Length (mm) | 2235 |
| Tonnage(Ton) | 7 |
|---|---|
| Engine Model | Komatsu S4D95LE-3 |
| Machine Operating Weight (kg) | 7190 |
| Track Ground Length (mm) | 2235 |
| Bucket Capacity (m³) | 0.28 |
| Working Weight Of The Entire Machine | 20930 Kg |
|---|---|
| Rated Power | 103/2000 KW/rpm |
| Bucket Capacity | 1m ³ |
| Maximum Excavation Depth | 6710mm |
| Bucket Excavation Force | 104.1 KN |
| Operation Weight | 21 Tonnage |
|---|---|
| Engine | CAT 3066 ATAAC |
| Rated Power (kw/rpm) | 110/1800 |
| Displacement | 6.4L |
| Cooling Way | Water |
| Bucket Capacity | 1.1m ³ |
|---|---|
| Rated Power | 125.3/2000 KW/rpm |
| Working Weight Of The Entire Machine | 25900 Kg |
| Maximum Excavation Depth | 7090 Mm |
| Engine Model | Caterpillar 3116TA |
| Hydraulic Pump Brand | Original |
|---|---|
| Origin | Japan |
| Operation Weight | 12600 |
| Number Of Cylinders | 6 |
| Current Location | Shanghai, China |
| Make | KOMATSU |
|---|---|
| Model | PC220-8 |
| Weight | 22T |
| Year | 2018 |
| Warranty | 3 Years |
| Bucket Capacity | 1m ³ |
|---|---|
| Engine Model | Caterpillar C6.4ACERT |
| Rated Power | 103/2000 KW/rpm |
| Working Weight Of The Entire Machine | 20930 Kg |
| Maximum Excavation Depth | 6710mm |
| Tonnage (ton) | 20 |
|---|---|
| Engine Model | Caterpillar CAT 3066T |
| Rated Power (kW/rpm) | 99.9/1800 |
| Machine Weight (kg) | 19400 |
| Track Shoe Width( Mm) | 600 |
| Model Number | Hitachi ZX200 |
|---|---|
| Origin | Japan |
| Engine | Isuzu |
| Engine Power | 109kw |
| Operation Weight | 19700kg |