| Name | Doosan Mini Excavator |
|---|---|
| Model | Doosan DH80-7 Excavator |
| Moving Type | Doosan Wheeled Excavator |
| Maximum Digging Height | 4395mm |
| Maximum Digging Depth | 4020mm |
| Name | Second Hand Diggers |
|---|---|
| Model | CAT 307C |
| Bucket Capacity | 0.2m3 |
| Capacity | 0.5CBM |
| Operating Weight | 7000kg |
| Brand & Model | Caterpillar 325D Excavator |
|---|---|
| Year | 2011 |
| Operating Weight | 26000 |
| Origin | USA |
| Bucket Capacity | 1.6 |
| Name | Used DH55 Excavator |
|---|---|
| Model | DH55 |
| Slewing Speed (rpm) | 2200 |
| Traveling Speed (km/h) | 2.4-3.8 |
| Bucket Digging Force (kN) | 31.4 |
| Bucket Capacity (m ³) | 0.09-0.2 |
|---|---|
| Working Weight Of The Entire Machine (kg) | 5550 |
| Tonnage(Ton) | 6 |
| Engine Model | Doosan 4TNV49L |
| Rated Power (kw/rpm) | 38.1/2200 |
| Name | Used Doosan Excavator |
|---|---|
| Model | DX215-9 |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 21000 |
| Boom Length (mm) | 5700 |
| Stick Length (mm) | 2900 |
| Bucket Capacity (m ³) | 2 |
|---|---|
| Working Weight Of The Entire Machine (kg) | 42400 |
| Tonnage(Ton) | 42 |
| Engine Model | Scania DC13 |
| Rated Power (kw/rpm) | 245/1800 |
| Place of Origin | CHINA |
|---|---|
| Brand Name | DOOSAN |
| Model Number | DH300LC-7 |
| Name | Used Hitachi Excavator |
|---|---|
| Model | ZX60 |
| Slewing Speed (rpm) | 9.3 |
| Traveling Speed (km/h) | 2.5/4.5 |
| Gradeability (%) | 70/35° |
| Name | Used Hitachi Excavator |
|---|---|
| Model | ZX120 |
| Slewing Speed (rpm) | 13.7 |
| Traveling Speed (km/h) | 3.4/5.5 |
| Gradeability (%) | 70/35° |