| Place of Origin | CHINA |
|---|---|
| Brand Name | DOOSAN |
| Model Number | DH300LC-7 |
| Bucket Capacity (m ³) | 2.72 |
|---|---|
| Working Weight Of The Entire Machine (kg) | 46800 |
| Tonnage(Ton) | 49 |
| Engine Model | Doosan DC13 |
| Rated Power (kw/rpm) | 257/1800 |
| Brand | DOOSAN |
|---|---|
| Model | Dh220lc-7 |
| Operating Weight (kg) | 21400 |
| Bucket Capacity (square) | 0.5-1.18 |
| Boom Length (mm) | 5700 |
| Place of Origin | KOREA |
|---|---|
| Brand Name | DOOSAN |
| Model Number | dh220lc-7 |
| Brand & Model | Caterpillar 320B |
|---|---|
| Engine | 3066T |
| Tonnage | 20 Ton |
| Origin | USA |
| Working Time | 5400H |
| Brand & Model | Caterpillar 306D |
|---|---|
| Bucket Capacity | 0.3m3 |
| Operating Weight | 5800kg |
| Origin | USA |
| Rated Speed | 5.5 Km/h |
| Name | Used Hitachi Excavator |
|---|---|
| Model | ZX60 |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 5850 |
| Boom Length (mm) | 3.49 |
| Stick Length (mm) | 1.6 |
| Name | Used Hitachi Excavator |
|---|---|
| Model | EX200-5 |
| Rated Power (kw/rpm) | 98.4/1950 |
| Gradeability (%) | 70/35° |
| Traveling Speed (km/h) | 3.4/5.5 |
| Bucket | Backhoe |
|---|---|
| Purpose | GM Excavator |
| Engine Model | Caterpillar C6.4ACERT |
| Bucket Capacity | 1m ³ |
| Working Weight Of The Entire Machine | 20930 Kg |
| Bucket Capacity | 1m ³ |
|---|---|
| Engine Model | Caterpillar C6.4ACERT |
| Rated Power | 103/2000 KW/rpm |
| Working Weight Of The Entire Machine | 20930 Kg |
| Maximum Excavation Depth | 6710mm |