| Name | Used Doosan Excavator |
|---|---|
| Model | DH210w-7 |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 19800 |
| Boom Length (mm) | 5700 |
| Stick Length (mm) | 2900/2400 |
| Name | Second Hand Excavators |
|---|---|
| Model | Doosan DH80-7 Excavator |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Maximum Digging Height | 4395mm |
| Maximum Digging Depth | 4020mm |
| Name | Second Hand Excavators |
|---|---|
| Model | Cat 312d |
| Drive | Diesel Engine Drive |
| Bucket Capacity | 0.6m3 |
| Operating Weight | 12850kg |
| Name | Second Hand Excavators |
|---|---|
| Model | KATO HD450 |
| Year | 2010 |
| Capacity | 0.5CBM |
| Working Hours | 3000H |
| Name | Second Hand Excavators |
|---|---|
| Model | CAT 307D |
| Drive | Diesel Engine Drive |
| Bucket Capacity | 0.4m3 |
| Operating Weight | 5000KG |
| Name | Used Doosan Excavator |
|---|---|
| Model | DH220LC-7 |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 21400 |
| Boom Length (mm) | 5700 |
| Stick Length (mm) | 2900 |
| Bucket Capacity (m ³) | 0.93 ~ 1.0 |
|---|---|
| Working Weight Of The Entire Machine (kg) | 22000 |
| Tonnage(Ton) | 22 |
| Engine Model | DE08TIS |
| Rated Power (kw/rpm) | 110 / 1950 |
| Operation Weight | 312700 |
|---|---|
| Bucket | 1.5 |
| Working Time | 3200h |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Engine | 6 Sylinders |
| Name | Used Doosan Excavator |
|---|---|
| Model | DX60 |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 5700 |
| Boom Length (mm) | 3000 |
| Stick Length (mm) | 1600 |
| Name | Used Doosan Excavator |
|---|---|
| Model | DH225LC-7 |
| Working Weight Of The Whole Machine (kg) | 21500 |
| Boom Length (mm) | 5700 |
| Stick Length (mm) | 2900 |